Autor:

Tobiasz Kukuś

Utworzono:

14.03.2015

Mecz inauguracyjny rundę wiosenną pomiędzy KS Krapkowice a GLKS Kietrz poprowadził sędzia Wojciech Włodarczyk. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:00. Już w pierwszej minucie GLKS rozpoczął długim krosowym zagraniem na lewe skrzydło, skąd zawodnik zszedł do środka i uderzył w poprzeczkę. Przez pierwszy kwadrans meczu goście na dawali wyjść gospodarzom z własnej połowy. W 7 minucie złe wybicie „piątki” przez Sebastiana Bohma próbował wykorzystał piłkarz przyjezdnych, lecz jego strzał był niecelny. W 15 minucie w newralgicznym punkcie boiska piłkę stracił Alan Leśniczak, jednakże podanie piłkarza, który ją przejął było za mocne. Chwilę później po raz kolejny goście próbowali zaskoczyć naszego golkipera strzałem zza pola karnego. W 17 minucie dobrym odbiorem piłki w okolicach linii środkowej popisał się Natan Przybyła i podał do Alana Leśniczaka, który zagrał do znajdującego się na pozycji spalonej Patryka Kaufa. W 24 minucie groźny kontratak Kietrza po rzucie rożnym przerwał wracający Patryk Kauf. W 25 minucie Kamil Szafarczyk centrostrzałem z lewej flanki sprawił niemałe kłopoty bramkarzowi z Kietrza, lecz wyszedł on z tego ogromną ręką. W 28 minucie dobrą akcję rozprowadził Alan Leśniczak zagrywając górną piłkę do Michała Gąsiora, a ten niedokładnie dośrodkował do Kamila Szafarczyka. Niedługo po tym wybicie Sebastiana Bohma przedłużył Dawid Dahms i tym samym podał do Kamila Szafarczyka, który uderzył wprost w bramkarza. W 37 minucie pierwszą kartkę w meczu ujrzał Kamil Szafarczyk. W 40 minucie stoper GLKS-u przeciął dośrodkowanie Dawida Dahmsa do Kamila Szafarczyka. Minutę później Michał Gąsior posłał piłkę za linię obrońców do Dawida Dahmsa, jednakże zawodnik źle przyjął piłkę. W 43 minucie Alan Leśniczak przepięknym strzałem zza pola karnego zdobył pierwszą bramkę dla KS-u w tym meczu. Tym akcentem zakończyła się pierwsza odsłona sobotniego spotkania. Po przewie na boisku zameldowali się Piotr Sobota i Marek Kotysz, którzy zmienili Patryka Kaufa i Alana Leśniczaka. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Dawid Dahms wraz z Kamilem Szafarczykiem rozegrali dwójkową akcje, po której dobrą pozycję do strzału miał Dahms, lecz nadbiegający obrońca zdołał wybić mu piłkę. W 51 minucie zaiskrzyło pomiędzy Michałem Gąsiorem a jednym z piłkarzy Kietrza i sędzia Włodarczyk musiał ukarać oby dwóch żółtym kartonikiem. W 59 minucie Paweł Kostka przerwał groźnie zapowiadającą się akcję rywali. W 60 minucie do piłki ustawionej na rzucie wolnym podszedł Michał Gąsior, jednak jego strzał poleciał wysoko ponad bramkę. W 64 minucie Kamil Szafarczyk po indywidualnej akcji zdobył drugą bramkę dla „żółto-niebieskich”. W 70 minucie żółtą kartką został ukarany kapitan Patryk Smykała. W 72 minucie w szeregach Krapkowickiej drużyny nastąpiła trzecia zmiana. Dawida Dahmsa zastąpił Damian Gajowy. W 73 minucie Piotr Szczudrawa uratował zespół wybijając piłkę sprzed linii bramkowej. W 80 minucie Michał Gąsior skorzystał z podania Patryka Smykały zdobywając trzecią bramkę dla Krapkowickiej drużyny i tym samym ustalił wynik spotkania. W 83 minucie nastąpiła ostatnia zmiana w drużynie Bartłomieja Borysewicza. Kapitana Patryka Smykałę zmienił Damian Drożdż. Opaska kapitana powędrowała do Michała Gąsiora. W 85 minucie Piotr Szczudrawa zagrał prostopadle do wbiegającego Piotra Soboty, który uderzył ponad bramkę. W 89 minucie Piotr Sobota dośrodkował w głąb pola karnego, tam znalazł się Kamil Szafarczyk, jednakże uderzył wprost w bramkarza. W 90 minucie Piotr Szczudrawa został ukarany za faul taktyczny żółtą kartka. W końcówce spotkania Michał Gąsior w bliźniaczo podobnej sytuacji do tej, kiedy zdobył bramkę, uderzył obok słupka. Sędzia do regulaminowego czasu meczy doliczył dwie minuty.