Autor:

Tobiasz Kukuś

Utworzono:

10.05.2015

Sędzią głównym spotkania pomiędzy KS Krapkowice a LZS Leśnica był Krzysztof Glensk, a jego asystentami byli Wojciech Białowąs i Sebastian Tymczyszyn. Trener Łukasz Wicher w porównaniu do ostatniego meczu dokonał kliku roszad w wyjściowej jedenastce. Miedzy słupkami stanął Sebastian Bohm. Na prawej obronie Dawida Kowalczyka zastąpił Damian Dróżdż. Na pozycji pauzującego za nadmiar żółtych kartek Michała Gąsiora pojawił się Patryk Kauf. A w miejsce Alana Leśniczaka od pierwszych minut wybiegł Marek Kotysz.

Błyskawicznie, bo już w 4 minucie bramkę zdobył Piotr Sobota. Piłkarz wykorzystał świetne zagranie z głębi pola. Na boisku przeważali „KaeSiacy”, którzy prowadzili grę. Od pierwszych minut obraz meczu nakreśliła bowiem dominacja drużyny przyjezdnej i cierpliwe szukanie luk w defensywie rywali. Gospodarze starali się znaleźć drogę do bramki poprzez wyprowadzanie szybkich kontr, które kończyły się fiaskiem. W całym meczu zawodnicy LZS-u oddali zaledwie trzy strzały na bramkę strzeżonej przez Sebastiana Bohma, które były niecelne. W 17 minucie Patryk Smykała zaadresował długie podanie do Piotra Soboty, który podjął się samodzielnej akcji i wywalczył rzut rożny. Kolejną klarowną sytuację wykreował Jarosław Łysoń. Zawodnik dośrodkował z lewej flanki do Patryka Smykały, który z pierwszej piłki zgrał ją do Marka Kotysza, lecz piłkarz spudłował. Chwilę później Jarosław Łysoń po raz kolejny posłał piłkę w pole karne, tym razem futbolówkę do Damiana Gajowego zgrywał Marek Kotysz, ale strzał środkowego pomocnika wybronił golkiper gospodarzy.

W przerwie nie doszło do żadnych zmian w ekipie z Krapkowic. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony Marek Kotysz podwyższył na 2:0 zdobywając bramkę plasowanym strzałem. W 60 minucie w szeregach przyjezdnych nastąpiła pierwsza zmiana. Damiana Gajowego zmienił Dawid Kowalczyk. Chwilę później w miejsce Pawła Nowaka wbiegł Dawid Dahms. Po trzech minutach gry Dawid Dahms wpisał się na listę strzelców. Zawodnik wykorzystał podanie z lewej strony boiska Patryka Smykały. W 69 minucie Patryka Smykałę zmienił Alan Leśniczak. Opaskę kapitańska przejął Jarosław Łysoń. W 74 minucie doszło do ostatniej rotacji w składzie. W miejsce Piotra Soboty pojawił się Damian Janiszyn. W 80 minucie Piotr Sczudrawa zagrał prostopadła piłkę do Dawida Dahmsa, jednakże bramkarz rywali dobrze skrócił kąt i obronił strzał napastnika. Pod koniec meczu jeden z stoperów zdobył bramkę samobójczą po dalekim wyrzucie z autu przez Damiana Janiszyna. Arbiter po tej bramce zagwizdał po raz ostatni. W następnej kolejce KS Krapkowice na własnym boisku podejmie w derbowym starciu LZS Walce. Spotkanie zaplanowano na 16 maja o godzinie 17:00.