Naprzód Niezdrowice Gospodarze

Niezdrowice

04.11.2014

Mecz pomiędzy Naprzód Ujazd Niezdrowice a KS Krapkowice rozpoczął się o godzinie 13:00. Gospodarze rozpoczęli grę od niedokładnego krosowego zagrania do lewego skrzydła. W 3 minucie Jarosław Wośko zagrał prostopadle do wchodzącego Damiana Gajowego, lecz jego podanie było za mocne. W 9 minucie nadarzyła się dobra okazja dla krapkowiczan. Drużyna wychodziła z błyskawicznym kontratakiem, który rozegrał Piotr Sobota, jednakże został on sfaulowany w okolicach 20 metra. Sędzia podyktował rzut wolny, a piłkarza Niezdrowic ,który sfaulował ‘’Sobola’’ukarał żółtą kartką. Z rzutu wolnego uderzył Jarosław Wośko, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek bramki. W 12 minucie Tomasz Florczak z rzutu rożnego dorzucił do Pawła Nowaka, ten zgrał piłkę Sobocie, a on uderzył obok bramki. Chwile później Michał Gąsior próbował wkręcić z rzutu rożnego, lecz golkiper z Niezdrowic nie dał się zaskoczyć. W 19 minucie kolejny raz Piotr Sobota miał szansę na pokonanie bramkarza rywali. Tomasz Florczak zagrał do niego piłkę z autu, a zawodnik wbiegł na pełnej szybkości i po raz kolejny uderzył niecelnie. W 22 minucie Niezdrowice odpowiedziało groźnym kontratakiem, akcja została rozrzucona do skrzydła stamtąd piłkarz dośrodkował do wchodzącego napastnika, lecz jego strzał był za lekki. Kolejna kontrę gospodarzy zatrzymał Patryk Smykała. W 28 minucie Ujazd Niezdrowice wyszły z kontratakiem z przewagą 2 zawodników(5 na 3), jednakże dobrze zachował się Sebastian Bohm, który nie dał się pokonać. W 40 minucie jeden z stoperów ujrzał drugą żółtą kartkę(pierwsza przy faulu na Piotrze Sobocie), co w konsekwencji oznaczało czerwoną i musiał zejść z boiska. W 43 minucie żółtą kartkę ujrzał Patryk Smykała. Po przerwie KS Krapkowice zaczął od prostopadłego zagrania Soboty do Pawła Nowaka, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Pierwszą bramkę dla ‘’żółto-niebieskich’’ zdobył Damian Gajowy. Piłkarz otrzymał podanie od Patryka Smykały i przy linii końcowej boiska ograł bramkarza i strzelił swoją trzecią bramkę w sezonie. W drugiej połowie gra krapkowiczan nie była najlepsza. W 57 minucie kapitan krapkowickiego zespołu Robert Rams źle wyprowadził piłkę i w konsekwencji Niezdrowice mogło rozegrać kontratak, lecz piłkarz, do którego było kierowane podanie znalazł się na spalonym. W 58 minucie Niezdrowice zdobyły gola. Na początku dobrze zainterweniował wyciągnięty jak struna Sebastian Bohm, który wybił piłkę spod nóg piłkarza Ujazdu, lecz przy strzale nadbiegającego zawodnika Naprzodu nie miał szans. W 67 minucie Piotr Sobota dośrodkował do Patryka Smykały, lecz jego strzał zmierzał wprost w bramkarza. W 72 minucie w szeregach krapkowickiego zespołu nastąpiła pierwsza zmiana. Boisko opuścił zdobywca bramki – Damian Gajowy, a w jego miejsce wbiegł Dawid Dahms. W przeciągu kilku chwil Naprzód Ujazd Niezdrowice rozegrał kilka akcji, lecz w każdych z nich ostatnie podanie było niedokładne. W 78 minucie Jarosław Wośko przeprowadził samodzielną akcję, którą zakończył dobrym strzałem, lecz jego uderzenie pewnie wybronił golkiper. W 80 minucie po wrzuceniu piłki za obronę przez Dawida Kowalczyka Piotr Sobota znalazł się na pozycji spalonej. Moment później Patryk Smykała zagrał prostopadle do rezerwowego Dawida Dahmsa, jednakże jego uderzenie wybronił bramkarz. W 85 minucie Michał Gąsior próbował zagrozić bramce rywala samodzielną akcją. W 85 minucie trener Bartłomiej Borysewicz dokonał podwójnej zmiany. Boisko opuścili Patryk Smykała i Michał Gąsior, a w ich miejsce pojawili się Alan Leśniczak oraz Natan Przybyła. Chwilę po wbiegnięciu na murawę Alan Leśniczak zobaczył żółty kartonik za faul taktyczny. W 88 minucie nastąpiła ostatnia zmiana w drużynie z Krapkowic. Pawła Nowaka zmienił Marek Surma. Jak się później okazało był on jokerem tych zawodów. W 89 minucie Tomasz Florczak ujrzał żółtą kartkę. W ostatniej minucie gry Patryk Smykała zagrał prostopadle to Marka Surmy, a ten dojrzał w polu karnym Piotra Sobotę, który pewnie wykończył tą akcję.